1116 E 19TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1135990000R

$36 558
Assessed Value
$70 878
Market Value
Annual Tax
$11 558
Taxable Value
Ownership
OwnerFOOTE CHARLES B
Mailing Address1116 E 19TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1948
Living Area1 349 sq ft
Lot Size4 901 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 975
Just (Market) Value$70 878
Assessed Value$36 558
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 558