1019 TROYAN ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1229190020R

$44 818
Assessed Value
$98 487
Market Value
Annual Tax
$19 818
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSON PHILANDER R
Mailing Address1019 TROYAN ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2000
Living Area1 530 sq ft
Lot Size5 806 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 475
Just (Market) Value$98 487
Assessed Value$44 818
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 818