1018 E 22ND ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1329210000R

$30 448
Assessed Value
$45 954
Market Value
Annual Tax
$5 448
Taxable Value
Ownership
OwnerSAMUELS SYNTRESE
Mailing Address1018 E 22ND ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1931
Living Area1 136 sq ft
Lot Size4 900 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 395
Just (Market) Value$45 954
Assessed Value$30 448
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 448