11448 SW PINE AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 253923036600900130

$202 332
Assessed Value
$342 946
Market Value
Annual Tax
$177 332
Taxable Value
Ownership
OwnerRYAN KEVIN
Mailing Address11448 SW PINE AVE ARCADIA FL 34266
Property Details
Year Built1974
Living Area2 217 sq ft
Lot Size14 200 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$342 946
Assessed Value$202 332
Exemptions-$31 147
Taxable Value$177 332