7432 SW CO RD 769

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 033923000000320000

$231 817
Assessed Value
$283 798
Market Value
Annual Tax
$201 817
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS STEVEN TROY TR &
Mailing AddressWILLIAMS JULIE GANT TR ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built1986
Living Area2 367 sq ft
Lot Size87 120 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$283 798
Assessed Value$231 817
Exemptions-$100 722
Taxable Value$201 817