11314 SW CEDAR AVE

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 283923000001620000

$35 057
Assessed Value
$90 981
Market Value
Annual Tax
$10 057
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCLUER RANDY A II &
Mailing AddressMCCLUER SARAH ELIZABETH ARCADIA FL 34269
Property Details
Year Built1997
Living Area1 422 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 000
Just (Market) Value$90 981
Assessed Value$35 057
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 057