7370 SW NORMAC DR

ARCADIA, Florida 34269 · Desoto County · Parcel 123923040200000160

$44 272
Assessed Value
$85 407
Market Value
Annual Tax
$19 272
Taxable Value
Ownership
OwnerKUHN JULIE
Mailing Address333 ACACIA AVE SHEPHERDSVILLE KY 40165
Property Details
Year Built1974
Living Area1 046 sq ft
Lot Size19 166 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Building Value$10 778
Just (Market) Value$85 407
Assessed Value$44 272
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 272
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $105 000 01
1 de agosto de 2024 $100 11