974 SE ADAMS ST

HIGH SPRINGS, Florida 32643 · Columbia County · Parcel 107S1709971011

$35 017
Assessed Value
$56 647
Market Value
Annual Tax
$10 017
Taxable Value
Ownership
OwnerTAYLOR RAND D
Mailing AddressP O BOX 451 HIGH SPRINGS FL 32655
Property Details
Year Built1985
Living Area1 108 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$14 000
Just (Market) Value$56 647
Assessed Value$35 017
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 017