911 NW FOWLER AVE

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 00000011672000

$28 237
Assessed Value
$67 066
Market Value
Annual Tax
$3 237
Taxable Value
Ownership
OwnerJENKINS CHARLES HENRY
Mailing Address911 NW FOWLER AVE LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1955
Living Area1 063 sq ft
Lot Size24 785 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$9 690
Just (Market) Value$67 066
Assessed Value$28 237
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 237