1449 NW OGDEN LOOP

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 013S1500134000

$27 902
Assessed Value
$52 617
Market Value
Annual Tax
$2 902
Taxable Value
Ownership
OwnerWOOD LINDA
Mailing Address1371 NW OGDEN LP LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1986
Living Area240 sq ft
Lot Size118 047 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 650
Just (Market) Value$52 617
Assessed Value$27 902
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 902