684 NW DIXIE AVE

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 00000011327000

$31 749
Assessed Value
$36 966
Market Value
Annual Tax
$6 749
Taxable Value
Ownership
OwnerBELL JON MICHAEL
Mailing Address684 NW DIXIE AVE LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1925
Living Area1 057 sq ft
Lot Size12 763 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 382
Just (Market) Value$36 966
Assessed Value$31 749
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 749