553 NW OGDEN LOOP

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 063S1602004001

$32 613
Assessed Value
$80 461
Market Value
Annual Tax
$7 613
Taxable Value
Ownership
OwnerBRINKLEY BETTY JEAN
Mailing Address553 NW OGDEN LP LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1945
Living Area1 173 sq ft
Lot Size26 136 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 500
Just (Market) Value$80 461
Assessed Value$32 613
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 613
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 14