281 NE JACKSONVILLE LOOP

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 333S1706368101

$29 625
Assessed Value
$117 135
Market Value
Annual Tax
$4 625
Taxable Value
Ownership
OwnerLITTLE SYLVIA ANN
Mailing Address281 NE JACKSONVILLE LOOP LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1955
Living Area1 602 sq ft
Lot Size20 081 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 061
Just (Market) Value$117 135
Assessed Value$29 625
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 625