2245 SW NEWARK DR

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001374000

$29 442
Assessed Value
$72 629
Market Value
Annual Tax
$4 442
Taxable Value
Ownership
OwnerOLSON DAVID ARNIE
Mailing Address2245 SW NEWARK DR FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1984
Living Area1 812 sq ft
Lot Size79 976 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$36 000
Just (Market) Value$72 629
Assessed Value$29 442
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 442