192 SW NEWARK DR

FORT WHITE, Florida 32038 · Columbia County · Parcel 00000001159003

$26 201
Assessed Value
$44 892
Market Value
Annual Tax
$1 201
Taxable Value
Ownership
OwnerKOWACZ DWAYNE
Mailing Address192 SW NEWARK DR FORT WHITE FL 32038
Property Details
Year Built1994
Living Area1 332 sq ft
Lot Size57 934 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$44 892
Assessed Value$26 201
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 201