136 NW YATES LOOP

LAKE CITY, Florida 32055 · Columbia County · Parcel 213S1602215033

$32 302
Assessed Value
$72 283
Market Value
Annual Tax
$7 302
Taxable Value
Ownership
OwnerWHITE MARGARET G
Mailing Address136 NW YATES LP LAKE CITY FL 32055
Property Details
Year Built1974
Living Area1 506 sq ft
Lot Size54 450 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$18 750
Just (Market) Value$72 283
Assessed Value$32 302
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 302