4892 NW 179TH ST

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 02241000000

$42 379
Assessed Value
$90 772
Market Value
Annual Tax
$17 379
Taxable Value
Ownership
OwnerGEIGER REBECCA LYNN
Mailing Address4892 NW 179TH ST STARKE FL 32091
Property Details
Year Built2001
Living Area1 221 sq ft
Lot Size25 230 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$90 772
Assessed Value$42 379
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 379