6804 NW CR 225

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 00472000200

$43 420
Assessed Value
$91 829
Market Value
Annual Tax
$18 420
Taxable Value
Ownership
OwnerWESTCOTT CARRIE & JAY GROVES
Mailing Address6804 NW CR 225 STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1989
Living Area1 600 sq ft
Lot Size161 607 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$35 650
Just (Market) Value$91 829
Assessed Value$43 420
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 420