409 N WALNUT ST

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 03556000000

$44 894
Assessed Value
$103 297
Market Value
Annual Tax
$19 894
Taxable Value
Ownership
OwnerSPRUILL CYNTHIA A
Mailing Address409 N WALNUT ST STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1930
Living Area2 950 sq ft
Lot Size10 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$28 000
Just (Market) Value$103 297
Assessed Value$44 894
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 894