16705 SW 75TH PL

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 00771000400

$36 886
Assessed Value
$68 593
Market Value
Annual Tax
$11 886
Taxable Value
Ownership
OwnerPREVATT NANCY M & ALBERT R EST
Mailing Address% RONNIE CASON STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1987
Living Area1 259 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$68 593
Assessed Value$36 886
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 886
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 11