16360 SW 65TH AVE

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 00793000500

$48 572
Assessed Value
$73 160
Market Value
Annual Tax
$23 572
Taxable Value
Ownership
OwnerRODGERS ROBERT
Mailing Address16360 SW 65TH AVE STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1973
Living Area1 694 sq ft
Lot Size74 923 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$42 920
Just (Market) Value$73 160
Assessed Value$48 572
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 572