12993 SE CR 100A

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 04822000000

$40 950
Assessed Value
$89 373
Market Value
Annual Tax
$15 950
Taxable Value
Ownership
OwnerGRIFFIS LAWRENCE KEVIN
Mailing Address12993 SE CR 100A STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1966
Living Area1 570 sq ft
Lot Size417 740 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$35 912
Just (Market) Value$89 373
Assessed Value$40 950
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 950