10598 SE 38TH AVE

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 04973000107

$38 747
Assessed Value
$76 337
Market Value
Annual Tax
$13 747
Taxable Value
Ownership
OwnerFORD TAYLOR & TRACIE MITCHELL
Mailing Address10598 SE 38TH AVE STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1996
Living Area1 081 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$76 337
Assessed Value$38 747
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 747
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 11