5884 SE 152ND ST

HAWTHORNE, Florida 32640 · Alachua County · Parcel 18060-008-000

$40 597
Assessed Value
$71 315
Market Value
Annual Tax
$15 597
Taxable Value
Ownership
OwnerTYSON DOROTHY L
Mailing Address5884 SE 152ND ST HAWTHORNE FL 32640
Property Details
Year Built1989
Living Area825 sq ft
Lot Size33 977 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 500
Just (Market) Value$71 315
Assessed Value$40 597
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 597