14823 SE 47TH AVE

HAWTHORNE, Florida 32640 · Alachua County · Parcel 18046-009-000

$35 079
Assessed Value
$43 415
Market Value
Annual Tax
$10 079
Taxable Value
Ownership
OwnerGOODMAN HERMAN
Mailing Address14823 SE 47TH AVE HAWTHORNE FL 32640
Property Details
Year Built1988
Living Area1 152 sq ft
Lot Size340 204 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$27 335
Just (Market) Value$43 415
Assessed Value$35 079
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 079