507 NW 39TH RD

GAINESVILLE, Florida 32607 · Alachua County · Parcel 06500-205-000

$42 538
Assessed Value
$130 000
Market Value
Annual Tax
$17 538
Taxable Value
Ownership
OwnerMOSS STEWART P
Mailing Address507 NW 39TH RD #205 GAINESVILLE FL 32607
Property Details
Year Built1976
Living Area900 sq ft
Lot Size1 307 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$130 000
Assessed Value$42 538
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 538
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11