507 NW 39TH RD

GAINESVILLE, Florida 32607 · Alachua County · Parcel 06500-139-000

$36 821
Assessed Value
$95 000
Market Value
Annual Tax
$11 821
Taxable Value
Ownership
OwnerPEARCE ALAN
Mailing AddressPO BOX 358689 GAINESVILLE FL 32635
Property Details
Year Built1976
Living Area630 sq ft
Lot Size871 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$95 000
Assessed Value$36 821
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 821