95 RICHARDSON RD

LAUREL HILL, Florida 32567 · Walton County · Parcel 035N21390000010011

$41 857
Assessed Value
$83 076
Market Value
Annual Tax
$16 857
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLEMAN EDITH ESTATE OF
Mailing Address95 RICHERSON RD LAUREL HILL FL 32567
Property Details
Year Built2020
Living Area990 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 000
Just (Market) Value$83 076
Assessed Value$41 857
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 857