92 GRIFFIN CV

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 232S20331800000070

$27 087
Assessed Value
$27 087
Market Value
Annual Tax
$2 087
Taxable Value
Ownership
OwnerABEL RICHARD L SR
Mailing Address92 GRIFFIN CV SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built2000
Living Area2 515 sq ft
Lot Size26 201 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$200
Just (Market) Value$27 087
Assessed Value$27 087
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 087