78 CYPRESS POINT LN

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 272S20337000000160

$47 755
Assessed Value
$106 981
Market Value
Annual Tax
$22 755
Taxable Value
Ownership
OwnerCLAUSON KIMBERLY ANNE
Mailing Address78 CYPRESS POINT LN SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built1965
Living Area1 129 sq ft
Lot Size23 391 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Just (Market) Value$106 981
Assessed Value$47 755
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 755