71 CHIVAS LN

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 193S18160800000306

$8 495 467
Assessed Value
$8 495 467
Market Value
Annual Tax
$8 495 467
Taxable Value
Ownership
OwnerPAULK JOHN I JR
Mailing Address300 GLEN EAGLES CR CARROLLTON GA 30117
Property Details
Year Built2024
Living Area8 645 sq ft
Lot Size25 961 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 060 000
Building Value$5 435 467
Just (Market) Value$8 495 467
Assessed Value$8 495 467
Taxable Value$8 495 467
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $10 700 000 01
1 de febrero de 2025 $100 11