564 JIM GARRETT RD

DEFUNIAK SPRINGS, Florida 32433 · Walton County · Parcel 083N18100000030010

$106 662
Assessed Value
$167 986
Market Value
Annual Tax
$81 662
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHUMANN GLENDA O
Mailing Address564 JIM GARRETT RD DEFUNIAK SPRINGS FL 32433
Property Details
Year Built1984
Living Area2 118 sq ft
Lot Size130 680 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$167 986
Assessed Value$106 662
Exemptions-$50 722
Taxable Value$81 662