552 RIDGE RD

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 033S203419000B0110

$1 809 496
Assessed Value
$1 809 496
Market Value
Annual Tax
$1 809 496
Taxable Value
Ownership
OwnerMIDGETT ZACHARY CALEB & KRISTI
Mailing Address552 RIDGE RD SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built2024
Living Area6 240 sq ft
Lot Size15 899 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$519 750
Building Value$1 289 746
Just (Market) Value$1 809 496
Assessed Value$1 809 496
Taxable Value$1 809 496
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $100 11