446 SEA WINDS DR

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 033S203440300H0070

$1 733 827
Assessed Value
$1 780 891
Market Value
Annual Tax
$1 708 827
Taxable Value
Ownership
OwnerBARRIE DAVID LIVING TRUST
Mailing Address446 SEA WINDS DR SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built2024
Living Area4 891 sq ft
Lot Size15 110 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$450 000
Building Value$1 330 891
Just (Market) Value$1 780 891
Assessed Value$1 733 827
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 708 827