41 BAIRD RD

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 043S203402000A0250

$2 859 344
Assessed Value
$2 859 344
Market Value
Annual Tax
$2 859 344
Taxable Value
Ownership
OwnerCASTLE MICHAEL W SR REVOCABLE
Mailing Address142 SEAGROVE VILLAGE DR SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built2024
Living Area5 858 sq ft
Lot Size9 721 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$750 000
Building Value$2 109 344
Just (Market) Value$2 859 344
Assessed Value$2 859 344
Taxable Value$2 859 344