306 E ROBERTS RD

DEFUNIAK SPRINGS, Florida 32433 · Walton County · Parcel 233N21370610000060

$32 935
Assessed Value
$32 935
Market Value
Annual Tax
$7 935
Taxable Value
Ownership
OwnerBLANCO JUAN D
Mailing Address306 E ROBERTS RD DEFUNIAK SPRINGS FL 32433
Property Details
Year Built1975
Living Area1 536 sq ft
Lot Size62 029 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$23 000
Just (Market) Value$32 935
Assessed Value$32 935
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 935