30 PARCELLS PL

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 222S20331200620050

$42 126
Assessed Value
$74 500
Market Value
Annual Tax
$17 126
Taxable Value
Ownership
OwnerKROEGER JEREMY LEE
Mailing Address30 PARCELLS PL SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Lot Size12 458 sq ft
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$74 500
Assessed Value$42 126
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 126