288 RAINBOW DR

CRESTVIEW, Florida 32539 · Walton County · Parcel 193N21370000020100

$42 043
Assessed Value
$57 057
Market Value
Annual Tax
$17 043
Taxable Value
Ownership
OwnerMULLING DOUGLAS W
Mailing Address288 RAINBOW DR CRESTVIEW FL 32539
Property Details
Year Built2010
Living Area1 188 sq ft
Lot Size104 108 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$26 290
Just (Market) Value$57 057
Assessed Value$42 043
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 043