2100 NEW HARMONY LOOP

DEFUNIAK SPRINGS, Florida 32433 · Walton County · Parcel 014N21380000050040

$31 669
Assessed Value
$55 749
Market Value
Annual Tax
$6 669
Taxable Value
Ownership
OwnerSOUSA KATRINA L
Mailing Address2100 NEW HARMONY LOOP DEFUNIAK SPRINGS FL 32433
Property Details
Year Built1994
Living Area2 144 sq ft
Lot Size326 700 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$33 750
Just (Market) Value$55 749
Assessed Value$31 669
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 669