17 11TH ST

SANTA ROSA BEACH, Florida 32459 · Walton County · Parcel 222S20331201180110

$36 853
Assessed Value
$119 663
Market Value
Annual Tax
$11 853
Taxable Value
Ownership
OwnerLIPTAK JOHN J
Mailing AddressP O BOX 1725 SANTA ROSA BEACH FL 32459
Property Details
Year Built1995
Living Area1 732 sq ft
Lot Size12 458 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$102 500
Just (Market) Value$119 663
Assessed Value$36 853
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 853