154 REDD LN

DEFUNIAK SPRINGS, Florida 32433 · Walton County · Parcel 274N21380000010181

$212 194
Assessed Value
$225 450
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerHARRIS BRANDON LEE & ASHLEY MI
Mailing Address154 REDD LN DEFUNIAK SPRINGS FL 32433
Property Details
Year Built2024
Living Area1 786 sq ft
Lot Size252 648 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 600
Building Value$184 850
Just (Market) Value$225 450
Assessed Value$212 194
Exemptions-$25 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $68 000 01