140 CASTING LAKE RD

MIRAMAR BEACH, Florida 32550 · Walton County · Parcel 342S21420000380040

$665 888
Assessed Value
$665 888
Market Value
Annual Tax
$640 888
Taxable Value
Ownership
OwnerHUNTER RICHARD AARON & JAMIE R
Mailing Address140 CASTING LAKE RD MIRAMAR BEACH FL 32550
Property Details
Year Built2024
Living Area2 237 sq ft
Lot Size6 708 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$275 000
Building Value$390 888
Just (Market) Value$665 888
Assessed Value$665 888
Exemptions-$50 722
Taxable Value$640 888