964 HALSTEAD ST

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813024080040

$34 036
Assessed Value
$165 977
Market Value
Annual Tax
$9 036
Taxable Value
Ownership
OwnerCONNOR DAVID H JR
Mailing Address964 HALSTEAD ST DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1966
Living Area744 sq ft
Lot Size7 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 250
Just (Market) Value$165 977
Assessed Value$34 036
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 036