958 HALSTEAD ST

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813024080050

$33 509
Assessed Value
$182 648
Market Value
Annual Tax
$8 509
Taxable Value
Ownership
OwnerDEETER STEPHEN C
Mailing Address958 HALSTEAD ST DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1966
Living Area828 sq ft
Lot Size7 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 250
Just (Market) Value$182 648
Assessed Value$33 509
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 509