939 FOUNTAINHEAD DR

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813022220080

$176 567
Assessed Value
$272 617
Market Value
Annual Tax
$151 567
Taxable Value
Ownership
OwnerGONZALEZ MIGDALIA
Mailing Address939 FOUNTAINHEAD DR DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1968
Living Area1 662 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$272 617
Assessed Value$176 567
Exemptions-$25 000
Taxable Value$151 567
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $100 11