830 ALCAN AVE

DELTONA, Florida 32738 · Volusia County · Parcel 813044290270

$29 302
Assessed Value
$170 796
Market Value
Annual Tax
$4 302
Taxable Value
Ownership
OwnerRNS INVESTMENT GROUP LLC
Mailing Address35B S CHARLES RICHARD BEALL BLVD DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1987
Living Area864 sq ft
Lot Size13 624 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 513
Just (Market) Value$170 796
Assessed Value$29 302
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 302
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $96 100 38