819 AMHURST DR

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 801440000080

$325 082
Assessed Value
$325 082
Market Value
Annual Tax
$300 082
Taxable Value
Ownership
OwnerALVAREZ LUCIANO J JR
Mailing Address819 AMHURST DR ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built2024
Living Area1 836 sq ft
Lot Size2 362 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$269 082
Just (Market) Value$325 082
Assessed Value$325 082
Exemptions-$50 722
Taxable Value$300 082
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $388 000 01