807 E 10TH AVE

NEW SMYRNA BEACH, Florida 32169 · Volusia County · Parcel 742201420280

$684 325
Assessed Value
$759 414
Market Value
Annual Tax
$659 325
Taxable Value
Ownership
OwnerGERLANDER TIMOTHY B
Mailing Address807 E 10TH AVE NEW SMYRNA BEACH FL 32169
Property Details
Year Built2024
Living Area2 084 sq ft
Lot Size7 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$272 500
Building Value$486 914
Just (Market) Value$759 414
Assessed Value$684 325
Exemptions-$50 722
Taxable Value$659 325