705 WATERFALL CIR

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813028200010

$38 063
Assessed Value
$196 503
Market Value
Annual Tax
$13 063
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN JOHN D
Mailing Address705 WATERFALL CIR DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1967
Living Area926 sq ft
Lot Size17 466 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$77 490
Just (Market) Value$196 503
Assessed Value$38 063
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 063