687 HYPERION DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900802001280

$567 671
Assessed Value
$567 671
Market Value
Annual Tax
$542 671
Taxable Value
Ownership
OwnerFACEY MARCELLA
Mailing Address687 HYPERION DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built2024
Living Area3 711 sq ft
Lot Size7 362 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Building Value$507 671
Just (Market) Value$567 671
Assessed Value$567 671
Exemptions-$50 722
Taxable Value$542 671
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $672 600 01